PRP

PRP

PPR

Platelet-rich plasma یا به اختصار PRP به معنای پلاسمای غنی از پلاکت موجود در خون است. کارایی  پلاکت ها، سرعت بخشیدن به ترمیم و کمک به لخته شدن خون در محل زخم است. پلاکت ها حاوی فاکتورهای رشدی هستند که باعث بازسازی سلول ها در بدن می شود. عمل PRP روشی است برای جوان سازی و ترمیم بافت های فرسوده و ضعیف شده بدن است.

PPR چیست؟

یکی از درمان های بسیار مفید و بدون عارضه استفاده از پلاکت درمانی یا پی آر پی است. در اصل پی آر پی با استفاده از خون خود فرد انجام می شود. یعنی از فرد خون گرفته می شود و با استفاده از تکنولوژی پلات های خون را جدا کرده و برای تزریق آماده می کنند. با تزریق پی آر پی بر روی پوست باعث جوانسازی و رفع جای زخم و لک می شود. پی آر پی علمی جدید است که درمان های فراوانی را به همراه خود آورده است و یکی از مهمترین فواید آن بی عارضه بودن آن است که باعث شده است مورد استقبال فراوانی قرار گیرد.

کارایی PRP

PRP با هدف  بهبود بدن انجام می شود ، و از خون خود بیمار استفاده می شود. متخصصان از این تکنیک برای رشد موی کم پشت شده، پیوند مو، و ترمیم زخم استفاده می کنند. بسیاری از بیماران از این نوع درمان به نتایج فوق العاده ایی رسیده اند.

 

PRP

کمک PRP برای کنترل ریزش مو

زمانی که  فولیکول های مو و یا ریشه موها سالم است، رشد موها نیز مناسب  است. فولیکول های مو از خون تغذیه می کنند. زمانی که متخصص پلاکت ها را توسط پی آر پی به نواحی فولیکول فرسوده مو تزریق می کند، مکانیسم ترمیم زخم به صورت طبیعی فعال می شود. بعضی از متخصصان می گویند PRP می تواند برای تحریک رشد فولیکول های مو، جهت جلوگیری از ریزش مو مورد استفاده قرار گیرد.

روش درمان با PRP

  • گرفتن خون مورد نیاز از بدن بیمار
  • جمع آوری خون در کیت مخصوص پی آر پی
  • چرخش دستگاه سانتریفوژ به مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه
  • جداسازی پلاکت های مناسب از ما بقیه خون
  • بی حس کردن نواحی قابل تزریق با بی حسی موضعی
  • تزریق خون به وسیله یک سوزن ظریف در نواحی مورد نیاز

عوارض PRP

امکان دارد در محل تزریق احساس درد یا سوزش داشته باشید ، ورم احتمالا بعد چند ساعت برطرف خواهد شد ولی حساسیت خفیف در لمس ممکن است تا ۲ روز بماند. احتمال عفونت موضعی با توجه ضد عفونی کردن موضع قبل از عمل، بسیار بسیار کاهش می یابد.

با تشکر مدیریت سایت کلینیک زیبایی  پارس 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *