پیوند-مژه

پیوند مژه

پیوند مژه

روش پیوند مژه دائم یا Transplant به دلیل نیاز شدیدی که به دقت و تمرکز بالا دارد در حقیقت یک متد هنری محسوب می شود. در این روش از موهای مشابه موی مژه در سر استفاده می کنند و پس از بی حسی موضعی تعداد مژه ها را با عمل پیوند مژه زیاد می کنند. مدت زمان انجام این کار حدوداَ ۲ ساعت است و تقریباَ به ۲ هفته مراقبت نیاز دارد. در هر فرآیند پیوند مژه از ۲۵ الی ۵۰ تکه مو در هر ردیف بالایی چشم استفاده می شود که این تعداد بستگی به مقدار مو، سایز مورد نظر و تراکم مورد نظر دارد. این عمل هیچ دردی ندارد.

پس از طی دوره مراقبتی نیز در صورتی که مژه ها مشکلی نداشته باشند به صورت طبیعی بر روی مژه قبلی فرد رشد خواهند کرد. در ۳-۴ روز اول بعد از عمل ممکن است پوسته های کوچکی در اطراف محل عمل وجود داشته باشد که بعداز گذشت مدت زمان کوتاهی رفع خواهد شد.

پیوند-مژه

کاشت مژه از طریق پیوند موی زنده در ناحیه پلک انجام می‌شود. در جراحی ترمیمی کاشت ۶تار مو در پلک می‌تواند کافی باشد تا اثری طبیعی را در ظاهر فرد به وجود آورد. لازم به ذکر است که در مواردی نیز لازم است که کاشت مژه دو یا سه بار تکرار شود تا نتیجه دلخواه به‌دست آید. این عمل، عملی پیچیده و تخصصی است که برای انجام آن نیاز به یک تیم پزشکی شامل متخصص بیهوشی، چشم‌پزشک، متخصص جراحی و متخصص پوست وجود دارد. موهایی که لازم است در ناحیه مژه کاشته شوند باید به دقت و به شکل تار به تار و دانه به دانه از ناحیه ابرو یا بناگوش برداشته شوند و با وسایلی بسیار ظریف در لبه پلک کاشته شوند.

عوارض کاشت مژه

از عوارض کاشت مژه می توان به ایجاد خارش بعد از کاشت اشاره کرد . اگر بیمار محل پیوند را بخاراند، خطر کنده شدن مژه‌ها وجود دارد. همچنین عفونت یکی دیگر از عوارض این جراحی است که در صورت رعایت نکردن نکات بهداشتی، ممکن است فرد را درگیر کند. عمل پیوند مژه اگر ازسوی مراکز غیرحرفه‌ای انجام شود، مشکلات دیگری مانند کبودی و تورم شدید در ناحیه عمل یا رشد غیرطبیعی مژه به داخل پلک را به وجود می‌آورد. به‌دلیل مجاورت پلک‌ها با کره چشم، در صورت عفونت پلک، بیشترین آسیب متوجه قرنیه و لایه‌های داخلی چشم و پلک شده و در صورتی که عمل جراحی با دقت و تبحر کافی انجام نشود، حتی ممکن است به نابینایی فرد هم منجر شود، به‌همین دلیل ضروری است که درخواستی برای انجام این عمل با هدف زیبایی صورت نگیرد.

سایر خدمات کلینیک پارس ، کلینیک زیبایی غرب تهران

کاشت مو

تزریق ژل لب

لاغری در کمترین زمان

لیفت ابرو

مزوتراپی

و . . .

با تشکر مدیریت سایت کلینیک پارس .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + نوزده =