نشانه-های-ریزش-مو-ارثی

نشانه های ریزش مو ارثی

نشانه های ریزش مو ارثی

نشانه های ریزش مو ارثی چیست ؟ افرادی که مبتلا به ریزش مو هستند بیشتر این سوال را از خود می پرسند که ریزش مو آن ها ارثی است یا بنا بر دلیل خاصی می باشد . ریزش مو ارثی یکی از دلایل شایع در ریزش مو می باشد که به آن ریزش مو آندروژیک نیز گفته می شود . افرادی که مبتلا به ریزش مو ارثی هستند موهای آن به میزان قابل توجهی ریزش دارد ،همین امر باعث می شود که در این افراد سن آن ها بالاتر به نظر بیاید و سبب کاهش اعتماد به نفس در ان ها می شود .

ریزش مو ارثی در مردان بیشتر است

مردان بیشتر از زنان ریزش مو ارثی و ناگهانی را بیشتر تجربه می کنند در مردان این امکان وجود دارد که حتی به یکباره تمام موهای آن ها نازک شده و به مروز زمان دچار طاسی شوند بدون آنکه هیچ دلیل بالینی برای این افراد تعریف شده باشد .

این افراد مبتلا به ریزش مو ارثی و وراثتی هستند که ممکن است این ژن از پدر یا مادر آن ها به ارث رسیده باشد . ریزش مو ارثی در مردان از سن بلوغ آغاز می گردد زیرا در این سن هورمون های جنسی عامل اصلی در شروع ریزش مو می باشند .

از نظر علمی دلیل اصلی برای ریزش مو وراثتی  در اقایان آنزیم ۵ آلفردوکتاز می باشد ،در واقع این آنزیم وظیفه تبدیل هورمون تستسترون به دی هیدروتستوسترون را دارد .

نشانه-های-ریزش-مو-ارثی

همورمون دی هیدروتستوسترون، اندازه و تعداد فولیکول های مو در مردان دارای استعداد ژنتیکی را کاهش می دهد و فولیکول های کوچکتر، موهای کوتاه تر و نازک تری را تولید می کنند.اما تنها نمی ت.ان همین دلیل را بر ریزش مو ارثی دانست .زمانی که موهای فرد در یک دوره از زندگی به طور کاملا ناگهانی شروع به ریزش می کند به احتمال بسیار زیاد دلیل آن عاملی به نام وراثت و ژنتیک نمی باشد ..

عوامل هورومنی در ریزش مو ارثی

هورمون های جنسی مهمترین عامل در طاسی در مردان و زنان می باشد تغییرات هورمونی می تواند زمینه ساز ریزش مو در مردان و زنان شود

کلینیک پارس با ارائه بهترین و جدید ترین خدمات افرادی که مبتلا به ریزش مو ارثی هستند را درمان می  کنند برای دریافت مشاوره می توانید به کلینیک مراجعه کنید

سایر خدمات کلینیک پارس ، کلینیک زیبایی غرب تهران

کاشت مو

تزریق ژل لب

لاغری در کمترین زمان

لیفت ابرو

مزوتراپی

و . . .

با تشکر مدیریت سایت کلینیک پارس

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *