شوره-سر

شوره سر

شوره سر

شوره سر یکی از مشکلات شایع است که افراد زیادی با آن درگیر هستند. پوست انسان در لایه خارجی دارای کراتین می باشد و به همین دلیل بطور مداوم در حال بازسازی سلولی می باشد. این بازسازی سلولی در تمام سطح بدن وجود دارد. موقعی که در سر ،این روند افزایش پیدا کند به شکل ذارت قابل دیدن یا شوره سر نمایان می شود.

انواع شوره سر

  • شوره چرب

 ذرات کوچکتر، کمی زرد رنگ وگرد می باشد. بصورت ذرات چربی به پوست سر چسبیده وجدا کردن آنها سخت می باشد و اگر این حالت چسبندگی زیاد باشد، جدا کردن آن باعث زخم می شود. احساس خارش زیاد یکی از شکایات شایع این گروه است.شوره چرب گاهی اوقات سبب ریزش مو نیز می گردد .

  • شوره خشک

شوره خشک به شکل لایه هایی از پوست سر می باشد و قابل دید است . این شوره به شکل مسطح و سفیر از سر به راحتی جدا می شود . شوره خشک سبب ایجاد خارش آزار دهنده ای می گردد . خارش زیاد سر روند افزایش و تکثیر لایه خارجی پوست را افزایش داده و این خارش باعث التهاب پوست و درنتیجه بازسازی پوست بیشتر می شود و شوره سرنیز زیادتر می شود.

علت شوره سر

مصرف صابون و شامپویی که دارای خاصیت قلیلیی بالایی هستند .

کامل نبودن شستشوی سر و باقی ماندن مواد شوینده در سر

داشتن اختلال در موارد هورمونی بدن

داشتن تغذیه نامناسب

استفاده از کلاه گیس و کلاه به مدت طولانی

استفاده از ژل و مواد آرایشی

استرس و اضطراب

شوره-سر

درمان شوره سر

مصرف شامپو های ضد شوره

آب با دمای مناسب برای شستن سر

ماساژ پوست سر

عدم استعما دخانیات

عدم استفاده از سشوار

رعایت بهداشت شخصی و تعویض رو بالشتی به طور مداوم

در بیشتر افراد شوره سر نیاز به پیگیری های پزشکی ندارد. با این حال گاهی اوقات پوسته پوسته شدن و خارشی که شبیه شوره به نظر می رسد در واقع یک وضعیت پزشکی از قبیل درماتیت سبورئیک، پسوریازیس، عفونتهای قارچی پوست سر، و یا اگزما می باشد..

اگر پس از استفاده از شامپوهای ضد شوره همچنان علائم شما پابرجا بود، به کلینیک پارس مراجعه کنید .متخصصان می توانند وضعیت شما را به درستی تشخیص داده و یک برنامه درمانی مناسب با نیازهای شما را پیشنهاد کند.

سایر خدمات کلینیک پارس ، کلینیک زیبایی غرب تهران

کاشت مو

تزریق ژل لب

لاغری در کمترین زمان

لیفت ابرو

مزوتراپی

و . . .

با تشکر مدیریت سایت کلینیک پارس .

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *