درمان-کم-پشتی-مو-سر

درمان کم پشتی مو سر

درمان کم پشتی مو سر

درمان کم پشتی موی سر را باهم در این مقاله بررسی می کنیم .

کم پشتی موی سر می تواند علل مختلفی داشته باشد ،از جمله این عوامل ژنتیک ،استرس ،بارداری و یا مصمومیت می باشد . کم پشتی موی سر یا طاسی به مشکل ریزش موها از روی پوست سر و سطح بدن اطلاق می‌شود. این مشکلی است که همه مردم در سراسر جهان با آن مواجه هستند و در هر دو جنس مرد و زن دیده می‌شود، اما شدن ریزش مو ،علت و الگوی ریزش مو در زنان و مردان متفاوت می باشد .

اصطلاح طاسی به معنی ریزش کامل و یا جزئی موی سر  می باشد .

این مشکل مزمن موها را می‌توان به کمک  کاشت مو و همینطور با کمک سیستم های ترمیم مو حل کرد . با کمک درمان های طبیعی و یک رزیم غذایی نیز می توان به این روند کمک کرد .

درمان-کم-پشتی-مو-سر

تقسیم بندی موهای انسان

موهای سر انسان در حالت کلی به دو دسته تقسیم می شوند .

موهای مقاوم و غیر مقاوم

موهای غیر مقاوم در بیشتر حالات در سطح جلو و فوقانی و همچنین میانی سر وجود دارد . به دلیل گیرنده های حساس به تستسترون تحت تاثیر تغییرات هورمون تستسترون قرار می گیرند . بعد از گذشت سن بلوغ میزان این هورمون در خون افزایش می یابد و در همین دوره ریزش مو و کم پشتی موی سر شروع می گردد .

موهای مقاوم بیشتر در پشت سر و اطراف سر وجود دارند ،این نواحی از سر فاقد این گیرنده می باشند و از این هورمون تاثیر پذیر نمی شوند . همین عامل می تواند سبب شود که موها در این ناحیه نریزند و بتوان از این ناحیه در جراحی پیوند مو استفاده کرد .

همانطور که ذکر شد یکی از دلایل کم پشتی عامل وراثت و ژنتیکی می باشد که با اختلال در هورمون های جنسی آغاز می شوند . در نتیجه با گذشت زمان سبب ریزش مو و شکنندگی و نازک شدن موها می گردد .

اما علاوه بر عامل وراثت، انواع حساسیت‌ها، آلودگی‌های آب و هوا، نوع تغذیه، نحوه آرایش و مراقبت و میزان استفاده ما از محصولات مختلف شیمیایی هم تاثیر فراوانی روی روند کم پشت و نازک شدن موها دارد ولی فقط این عوامل نیستند که باعث کم پشتی موی سر می‌شود چون گاهی وجود یک بیماری خاص هم باعث این ریزش می‌شود.

درمان کم پشتی موها

بهترین و موفق ترین درمان برای کم پشتی موهای سر در درجه اول مشاوره با یک کلینیک زیبایی مخصوص پوست و مو می باشد .پزشک با بررسی سوابق بیمار و معاینه کامل وی و همچنین انجام آزمایشات ویژه و مخصوص علت اصلی ریزش مو را بررسی می کند و می تواند بنا به دلیل کم پشتی موی سر برای درمان قطعی آن راه های مدنظر را پیشنهاد کند .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *