ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی یکی از شایع ترین جراحی های زیبایی شکم می باشد که به وسیله خارج کردن پوست و چربی اضافه وسفت کردن عضلات جداره شکم، شلی و افتادگی پوست شکم را برطرف می کند. شلی و افتادگی پوست شکم معمولا به علت کاهش وزن شدید و زایمان است.
همچنین به کمک این جراحی می توان ترك های پوستی قسمت زیرین شكم را نیز برداشت. ممکن است در بعضی بیماران خاص در کنار عمل ابدومینوپلاستی، عمل جراحی لیپوماتیک نیز برای دستیابی به نتایج نهایی بهتر انجام شود.عمل جراحی ابدومینوپلاستی برای افرادی مناسب است که از افتادگی و شلی بیش از حد پوست خود در ناحیه شکم ناراضی هستند و تمام اقدامات غیر تهاجمی تر مانند ورزش و رژیم را امتحان کرده اند و نتیجه ای نگرفته اند. بهتر است قبل از انجام عمل جراحی ابدومینوپلاستی اطلاعات کافی در مورد آن بدست آورید.

ابدومینوپلاستی

جراحی ابدومینوپلاستی

در جراحی ابدومینوپلاستی در قسمت تحتانی شکم برشی ایجاد می شود که بوسیله این برش پوست شکم و بافت چربی را ازجدار شکم و عضله زیرین به سمت بالا  جدا می کنند، بعد از برداشتن پوست و چربی اضافه پوست باقیمانده به کمک بخیه های مخصوی به قسمت پایین شکم بخیه زده می شود و سفت می شوند. در این صورت مشکل افتادگی و شلی پوست شکم برطرف می شود و شکم نمایی کاملا تخت و صاف پیدا می کند. در جراحی ابدومینوپلاستی طول برش بستگی به فرم افتادگی و چین پوست بیمار دارد. عمل جراحی ابدومینوپلاستی تحت بیهوشی عمومی صورت می گیرد و به طور معمول ۲ تا ۳ ساعت به طول می انجامد. بیمار در چند روز اول دارای لوله های پلاستیک کوچکی(به نام درن) است که بوسیله آن ترشحات زیر پوستی خارج می شوند که این درن ها ۳ الی ۷ روز بعد از جراحی خارج می شوند.  برای جلوگیری از باز شدن بخیه ها به بیمار توصیه می شود که بمدت ۱۰ روز بعد از جراحی از فعالیت های بدنی جلوگیری کند و بصورت خمیده راه بروند.

افراد مناسب برای ابدومینوپلاستی

افرادی که دارای شکم بزرگی هستند و پوست شکم آنها حالت کشسانی خود را از دست داده اند
خانم هایی که زایمان های متعدد داشته اند وپوست شکمشان دچار کشش شده است
افراد پيری که خاصيت ارتجاعی پوست شکم خود را از دست داده اند و دچار لاغری و چاقی مکرر شده اند
افرادی که ناحیه زیر شکم آن ها دچار شلی و افتادگی شده است
شکم هایی که پوست آنها دچار افتادگی شدید شده است
افرادی که کاهش وزن شدید داشته اند

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت کلینیک پوست و زیبایی پارس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *